Home

Evropska liga: Arsenal ubjedljiv protiv Batea, Zvezda slavila u Kelnu

28 Sep

U okviru Evropske lige u terminu od 19 sati odigrano je ukupno 12 utakmica.

Svakako se treba izdvojiti ubjedljiv trijumf Arsenala na gostovanju kod BATE Borisova u okviru grupe H, rezultatom 4:2. Strijelci za Topnike bili su Volkot (Walcott) dva puta, Holding i Žiru (Giroud), dok su za domaće pogađali Ivanić i Gordejčuk.

U istoj grupi Crvena zvezda je na gostovanju pobijedila ekipu Kelna (Kolna). Strijelac jedinog gola bio je Boakye u 30. minuti susreta. Ekipa Konje, za koji nastupaju naši internacionalci Hadžiahmetović i Milošević su u okviru grupe I pobijedila Guimareš (Guimaraes) rezultatom 2:1.

Golove za turski tim postigli su Araz u 24. minuti i naš Milošević u 48. Počasni gol za Guimareš djelo je Hurtada u 74. minuti. U istoj grupi Salzburg je došao do pobjede protiv Marseja, a bilo je 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Dabur u 73. minuti.

U okviru grupe K, Lazio, za koji igra naš Senad Lulić savladao je na Olimpiku ekipu Varegema (Waregema) rezultatom 2:0. Strijelac prvog gola bio je Kaisedo (Caicedo) u 18. minuti, a Imobile je postavio konačan rezultat u finišu utakmice.

Zenit je na svom terenu u okviru grupe L savladao Real Sosijedad (Real Sociedad) rezultatom 3:1. Golove za domaćine postigli su Rigoni (dva puta) i Kokorin, dok je jedini gol za Baskijce djelo Ljorentea (Llorentea) u 41. minuti. U istoj grupi Rozenborg (Rosenborg) je savladao Vardar rezultatom 3:1.

Golove za domaćine postigli su Bendtner u 25. minuti. Na 2:0 povisio je Konradsen, dok je Hedenstad pogodio za 3:0 u 68. minuti. Atletik Bilbao (Athletic Bilbao) je neočekivano poražen na San Mamesu od Zorije rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Karatin u 26. minuti.

Treba naglasiti kako je Herta našeg Vedada Ibiševića poražena na gostovanju kod Ostersunda rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Nuri iz penala. Naš Ibišević odigrao je svih 90. minuta.

Konačan rezultat postavio je Felipe u sudijskoj nadoknadi susreta.

(Izvor: Avaz)