28 May

FORMULA 1: Vettelu Velika nagrada Monaca

Nijemac Sebastian Vettel slavio je u današnjoj utrci za Veliku nagradu Monaca, a Ferrari ima dvostruko slavlje, po 90. put u karijeri.

Vettel je na vrh zasjeo u 40. krugu kad je prestigao Kimija Raikkonena i više nije ispuštao prvu poziciju, pa je ostvario novu pobjedu.

Finac je čuvao prvu poziciju koju je osvojio u kvalifikacijama prvi put od 2008. godine, no ta prednost nije mu bila dovoljna i sredinom trke prestigao ga je timski kolega.

Razočaravajuću trku imao je drugoplasirani u šampionatu Lewis Hamilton, koji je krenuo s pozicije 13, ali je u prvoj krivini napredovao jedno mjesto, do 30. kruga još jedno, ali nakon što su rivali završili u boksu, domogao se šestog mjesta, no trku je završio na broju sedam.

Treće mjesto osvojio je Riccardo, koji je najviše prijetio vodećem dvojcu, ali je bio siguran ispred četvrtoplasiranog Botasa. Peto mjesto pripalo je Verstappenu.

(Izvor: Sportsport.ba)