Jusuf Nurkić se povrijedio i šepajući napustio dvoranu na početku meča

jn
Bh. košarkaš Jusuf Nurkić doživio je povredu mišića lijeve noge, zbog čega je meč u okviru NBA lige protiv Toronta napustio već u prvoj četvrtini te se dalje nije vraćao u igru.

Nurkić je do pomenutog trenutka na terenu proveo devet minuta, a za to vrijeme zabilježio je dva poena i dva skoka. Nakon što se požalio na bol u lijevom mišiću, napustio je igru, ubrzo otišao u svlačionicu i više se nije vraćao na parket, a njegov tim uspio je doći do pobjede.

Iako je Portland nakon prve četvrtine gubio rezultatom 32:21, do poluvremena je uspio smanjiti dvocifrenu prednost Toronta na pet poena (60:55), da bi u nastavku meča zaigrali puno bolje i na kraju došli do preokreta, odnosno pobjede rezultatom 112:111.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom timu bio je McCollum sa 30 ubačenih poena, a pratio ga je Lillard koji je ubacio 23 poena. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Siakam sa 22 ubačena poena.

U ostalim mečevima vrijedi izdvojiti pobjedu Milwaukeeja protiv Orlanda sa 121:99 te pobjedu Atlante protiv Philadelphije rezultatom 112:94.