23 May

KK Krajina-Shotokan-Cazin: 11 novih medalja i visoko 4. mjesto u jakoj konkurenciji na "Bihać open 2017"

Nakon državnog prvenstva na Palama i osvojenih 6 medalja, koje su osvojili Mahmutović Maja, Tahirović Badrija, Beganović Nina, Pozderac Nina, Burzić Nihad i Sedić Adnan, takmičari karate kluba Krajina-Shotokan-Cazin su pozvani u karate reprezentaciju BiH.

Samim time stekli su pravo da učestvuju na Balkanskom prvenstvu u Istanbulu, što je bio presedan u ovom klubu i našem gradu Cazinu, i što se nije desilo nikada u modernijoj historiji ovog grada i ovog sporta.

Međutim, finansijska situacija kluba, te Sportskog Saveza nije dozvolila da se ovo ostvari tako da je na Balkansko prvenstvo otišla samo jedna predstavnica iz Cazina Tahirović Badrija, kojoj želimo sreću i puno uspjeha na Balkanskom prvenstvu.

Bez obzira na ove udarce koji puno više bole od onih dobijenih u borbi, u mečevima, naši su takmičari i roditelji smogli snage, sve sami finansirali i poslali djecu na Internacionalno takmičenje Bihać Open 2017.

• Amar Rizvić 3. mjesto borbe.

Nakon dosta mečeva pobjeda i poraza, naši takmičari su uspjeli za naš klub i Grad Cazin osvojiti ukupno 11 medalja, što nije bio nimalo lahk zadatak.

Ovim rezultatom je KK Krajina-Shotokan-Cazin zauzeo 4. mjesto u nizu od 55 prijavljenih klubova i 517 prijavljena takmičara, što je također zavidan rezultat ovog kluba.

Čestitamo našim mladim takmičarima koji su se hrabro, snažno i časno borili da dođu do medalja, i svim ostalim predstavnicima koji su imali manje sportske sreće.