Odlična partija Džanana Muse u novoj pobjedi Long Island Netsa

Košarkaši Long Island Netsa pobijedili su na svom parketu u novom kolu NBA G razvojne lige ekipu Greensboro Swarma rezultatom 129:118.

Netsi su tako nastavili igrati u ritmu pobjeda-poraz, dok je Swarm potvrdio lošu formu upisavši četvrti uzastopni poraz.

Nakon izjednačene prve četvrtine Netsi su dobro odigrali drugu dionicu i na odmor su otišli uz sedam poena prednosti. U nastavku je Swarm postepeno smanjivao prednost, a onda su Netsi ponovo dodali gas u završnici meča te slavili sigurnu i zasluženu pobjedu.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je sjajni Alan Williams, koji je postigao 28 poen, ali imao i 19 skokova.

Veliku podršku imao je u bh. reprezentativcu Džananu Musi, koji je dobio 36 minuta za igru. Za to vrijeme postigao je 26 poena, imao sedam asistencija i jedan skok.Kod gostiju istakao se J.P. Macura s 31 ubačenim poenom.

Netsi sada dijele prvo mjesto Atlantičke divizije s Westchesterom, dok je Swarm drugi na Jugoistočnoj diviziji.