Home

Premijer liga: Mladost prokockala pobjedu protiv Sarajeva

13 Aug

Fudbaleri Mladosti i Sarajeva podijelili su bodove u susretu 4. kola Premijer lige BiH.

Domaći tim je imao prednost do samog finiša susreta, ali na kraju je meč okončan rezultatom 1:1. Fudbaleri Sarajeva su zaprijetili već u 8. sekundi, kada je Nedim Hadžić presjekao jedan pas, a potom je izbio sam pred Emila Velića, no nije uspio savladati golmana domaćeg tima.

Bordo tim je bio nešto bolji na otvorenju susreta, ali vrijedi istaći da je utakmica bila dosta loša, a ogroman broj prekida sa obje strane otežavao je i jednom i drugom timu da razviju igru.

Mladost nije stvarala previše šansi, ali je stajala uobičajeno čvrsto, a Sarajevo je ponovo imalo standardne probleme da razvije svoju igru koja bi se od njega zapravo očekivala.

Igrala se 25. minuta utakmice kada je Sarajevo ponovo zaprijetilo. Ponovo je ka golu Mladosti šutirao Nedim Hadžić, ovaj put nakon što je do njega došla lopta poslije centaršuta Sarića iz kornera, ali još jednom je Emil Velić bio uspješniji od mladog napadača Sarajeva.

Bila je to ujedno i posljednja šansa za gostujući tim koji je, kako je vrijeme odmicalo, imao sve više problema da stvori ozbiljniju šansu pred golom Mladosti.

Bila je kod Bordo tima evidentna i velika nervoza, pa su fudbaleri Senada Repuha često pravili nepotrebne faulove, zapravo igrajući igru u kojoj je Mladost sigurno bolja od njih.

Domaći tim s druge strane nije stvorio niti jednu pravu opasnost pred golom Sarajeva i limitirao se na nekoliko pokušaja Milivoja Lazića sa distance, prije nego je iz ničega stigao do vodstva u finišu prvog poluvremena.

Nepotreban faul fudbalera Sarajeva na svojoj polovini rezultirao je slobodnim udarcem za Mladost, a centaršut iz slobodnog udarca glavom je zahvatio Adnan Zahirović.

Lopta je putovala sporo, ali kompletna odbrana Sarajeva je djelovala neadekvatno, uključujući i golmana Pavlovića, te je lopta na kraju završila iza njegovih leđa.

Tek je drugo poluvrijeme zapravo pokazalo cjelokupnu nemoć izabranika Senada Repuha, koji su bili lošiji u svakom duelu.

Nije Mladost igrala dobar fudbal, ali je imala nevjerovatnu borbenost i nije imala strah nego samopouzdanje.

Sve potpuno suprotno od onoga što je pokazivalo Sarajevo, kojem nije pomogao ni solidan nastup (barem kada je borbenost u pitanju) novog fudbalera Miloša Stanojevića.

Dovoljan je podatak da je dugo vremena najbolja šansa Bordo tima u drugom poluvremenu bio pokušaj rezerviste Nemanje Anđušića sa distance, koji je Emil Velić uhvatio bez ikakvih problema.

Činilo se da je Bordo tim osuđen na poraz, jer nije praktično davao znakove života, ali onda je rezervista Mersudin Ahmetović u 90. minuti savladao protivničkog golmana glavom nakon kornera, čime je donio jako bitan bod svom timu.

Mladost nakon ovog remija ima deset bodova na svom kontu i lider je na tabeli, a Sarajevo je još uvijek u donjem dijelu tabele sa četiri boda iz isto toliko utakmica. .

(Izvor: Avaz.ba)