Home

Rijeka gostuje Milanu na San Siru, Hertha putuje Ostersundsu

28 Sep

Rijeka gostuje Milanu na San Siru, Hertha putuje Ostersundsu

U 2. kolu grupne faze Evropske lige čekaju nas nove 24 utakmice, a prva počinje u 17:00 sati po našem računanju vremena, kada Astana dočekuje Slaviju iz Praga.

U 1. kolu postignuto je ukupno 65 pogodaka, što u prosjeku po meču iznosi 2,71. Najviše pogodaka stizalo je u prvih pola sata drugog poluvremena (28).

Timovi s najviše postignutih pogodaka su Milan, Nice i Zenit koji su s po pet golova u mreži ostavili Austriju Beč, odnosno Waregem i Vardar.

Napadač Milana Andre Silva s tri postignuta gola predvodi listu strijelaca, a gol u 1. kolu postigao je i bh. reprezentativac Sead Kolašinac koji je pogodio u preokretu Arsenala protiv Kölna (3:1).

Najveće razočarenje u 1. kolu priredio je Everton koji je u gostima porazila Atalanta (3:0). Istina, pobjeda Atalante nije toliko iznenađenje koliko je rezultat koji je ostvario tim iz Serije A.

U ovom kolu je teško pronaći meč koji se može okarakterisati posebno atraktivnim ukoliko tražimo snagu oba protivnika. Mogu se istaknuti dvoboji Lyona i Atalante te Zenita i Real Sociedada.

Bit će ovo nova šansa za nastup nekoliko bh. internacionalaca u Evropskoj ligi, a neki su nažalost povrijeđeni (Muris Mešanović, Ermin Bičakčić, Osman Hadžikić...).

Lista bh. fudbalera u ovom takmičenju: Sead Kolašinac (Arsenal), Senad Lulić (Lazio), Muhamed Bešić (Everton), Vedad Ibišević (Hertha), Ermin Bičakčić (Hoffenheim), Ognjen Vranješ (AEK), Deni Milošević i Amir Hadžiahmetović (Konyaspor), Edin Višča (İstanbul Başakşehir), Tino Sven Sušić (Maccabi Tel Aviv), Osman Hadžikić (Austria Beč), Srđan Grahovac i Marin Aničić (Astana), Zoran Kvržić (Rijeka), Mateo Sušić (Sheriff), Muris Mešanović (Slavia Prag), Adnan Džafić i Mirzad Mehanović (Zlin), Nemanja Supić (Crvena zvezda).
 

Parovi i satnice 2. kola grupne faze Evropske lige:



Grupa A

Villarreal 3
Slavia Prag 3 
Maccabi Tel-Aviv 0
FC Astana 0

Astana - Slavia Prag (17:00 sati)

Maccabi Tel-Aviv - Villarreal (21:05 sati)

Grupa B

Dynamo Kijiv 3
Young Boys 1
Partizan 1
Skënderbeu 0

Skenderbeu - Young Boys (21:05 sati)

Partizan - Dinamo Kijev (21:05 sati)

Grupa C

Braga 3
Basaksehir 1
Ludogorets 1
Hoffenheim 0

Braga - Basaksehir (21:05 sati)

Ludogorets - Hoffenheim (21:05 sati)

Grupa D

Milan 3
AEK 3
Rijeka 0
Austria Beč 0

AEK - Austria Beč (21:05 sati)

Milan - Rijeka (21:05 sati)

Grupa E

Atalanta 3
Apollon 1
Lyon 1
Everton 0

Lyon - Atalanta (21:05 sati)

Everton - Apollon (21:05 sati)

Grupa F

Kopenhagen 1
Lokomotiv M. 1
Sheriff 1
Zlín 1

Lokomotiv Moskva - Zlin (21:05 sati)

Sheriff - Kopenhagen (21:05 sati)

Grupa G

FCSB 3
Hapoel B-S 3
Lugano 0
Viktoria Plzeň 0

Lugano - FCSB (19:00 sati)

Plzen - Hapoel Beer-Sheva (19:00 sati)

Grupa H

Arsenal 3
BATE Borisov 1
Crvena zvezda 1
Köln 0

Köln - Crvena zvezda (19:00 sati)

BATE - Arsenal (19:00 sati)

Grupa I

Marseille 3
Salzburg 1
Vitória 1
Konyaspor 0

Salzburg - Marseille (19:00 sati)

Konyaspor - Vitoria (19:00 sati)

Grupa J

Östersunds 3
Athletic 1
Hertha 1
Zorya Luhansk 0

Athletic Bilbao - Zorija (19:00 sati)

Ostersund - Hertha (19:00 sati) 

Grupa K

Nice 3
Lazio 3
Vitesse 0
Zulte Waregem 0

Lazio - Zulte Waregem (19:00 sati)

Nice - Vitesse (19:00 sati)

Grupa L

Zenit 3
Real Sociedad 3
Rosenborg 0
Vardar 0

Rosenborg - Vardar (19:00 sati)

Zenit - Real Sociedad (19:00 sati)

 

(Izvor: Klix)

0 Comments

Facebook komentari

Povezane vijesti

Back to top