24 Jan

SAVLADALI MOĆNU ŠPANJOLSKU: Hrvatski rukometaši u polufinalu Svjetskog prvenstva

Hrvatska je u polufinalu SP-a! Nakon velike drame pala je Španjolska, 30:29. Hrvatska je među četiri najbolje ekipe svijeta i ide u Pariz.Hrvatska je u dramatičnoj utakmici protiv Španjolske u Montpellieru izborila nastup u polufinalu Svjetskog prvenstva! Izabranici Željka Babića slavili su sa 30:29 i borit će se za medalju u Francuskoj. Ovo je 100. utakmica naše reprezentacije na svjetskim smotrama na kojim se možemo pohvaliti i sjajnim učinkom - jer smo čak 76 puta pobijedili.Hrvatski rukometaši za finale će se boriti protiv Norveške koja je ranije savladala Mađarsku (31:28).Potpuno zasluženo su naši rukometaši stigli do velikog trijumfa. Bili su u vodstvu veći dio utakmice iako je odluka pala u uzbudljivoj završnici. Španjolci su tek na početku u prvih desetak minuta imali prednost od dva gola.Tijek utakmiceHRVATSKA - ŠPANJOLSKA (17:15) 30:2960' Kraj! Hrvatska je u polufinalu!!60' Cindriću brani španjolski golman60' Kakava drama! Cindrić pogađa gredu, ali Hrvatska ima loptu59' Babić je zatražio minutu odmora 30:29 - Rivera zabija sedmerac59' Sedmerac za Španjolsku58' Minuta odmora za Španjolsku30:28 - Horvaaaaat57' Promašaj Dujšebajeva!55' Sjajni Stevanović zaustavlja Canellasa koji je nezgodno doskočio nakon udarca29:28 - Duvnjak nam vraća vodstvo u 55. minuti28:28 - Stevanović je obranio, ali lopta se sretno odbila Španjolcima. Sve je na početku53' Kakva obrana Stevanovića, zaustavio je Fernandeza28:27 - Cindrić je zabio, ali i Španjolci koriste brzi centar dok je bio prazan gol27:26 - Prvi gol Sarmineta48' Španjolci promašuju prazan gol udarcem sa svoje polovice igrališta27:24 - Cindriiiić diže na tri razlike s igračem manje46' Greda! Rivera nije iskoristio sedmerac46' Musa je isključen, sedmerac za Španjolce26:24 - Horvat je siguran sa sedam metara45' Mamić je izborio sedmerac25:24 - Dujšebajev i Fernandez vraćaju Španjolsku u život25:22 - Važan pogodak Stepančića s igračem manje24:22 - Španjolci se primiču43' Drugo isključenje Duvnjaka, potpuno je izgubio živce zbog odluke Danaca24:21 - Dujšebajev pogađa s igračem manje24:20 - Cindrićev treći gol41' Isključen je Rivera, prvo isključenje za Španjolce23:20 - Stevanović je imao loptu na rukama, no odbila se od vratnice u gol39' Čini se da je ozlijeđen i Canellas23:19 - Kontrec vraća na plus pet, Tomas smanjuje22:18 - Prvi Mamićev pogodak u nastavku. Zabio je 9 golova iz 13 pokušaja21:18 - Izigrana je naša obrana, Tomas pogađa36' Musa je zatražio zamjenu35' Španjolci su morali pozvati minutu odmora 21:16 - Stepančić se dignuo s devet metara i rasparao mrežu!20:16 - Stevanović je obranio dva udarca s igračem manje, a Musa je sve to pozlatio pogotkom19:16 - Horvat iz kontre zabija za najvećih 'plus tri'32' Duvnjak je nogom blokirao udarac, danski suci ga isključuju18:16 - Musa nakon Duvnjakova udarca posprema odbijanac u mrežu17:16 - Goni postiže prvi gol u nastavku31' Počelo je drugo poluvrijemeKraj prvog poluvremena! Hrvatska vodi veliku borbu sa Španjolskom, ali ako ovako nastavi u nastavku polufinale neće izmaći. Fenomenalan je Mamić sa osam pogodaka, a na kraju poluvremena Stevanović je obranio nekoliko važnih udaraca17:15 - Cindrić je pogodio za kraj prvog dijela!29' I još jednom brani Stivi! Ima 4 obrane od 8 udaraca29' Velika obrana Stevanovića, zaustavio je udarac s crte16:14 - Čarobna večer Mamića, osam puta je pogodio26' Stevanovićeva druga obrana 15:14 - Španjolci se ne predaju, a Musa nas drži u vodstvu14:12 - Ali nezaustavljiv je i Mamić!13:12 - Fernandez nastavlja bacati u očaj hrvatsku obranu13:11 - Cindrić je ušao u igru i iz prve pogodio12:11 - Mamiiiić - šesti puta je rasparao mrežu De Vargasa11:11 - Začas su Španjolci poravnali, brzo smo ispustili vodstvo18' - prva minuta odmora za Španjolsku11:9 - Fenomenalna asistencija Duvnjaka za Kontreca i našu najveću prednost 10:9 - Kontrec je pokupio odbijenu loptu s poda i pronašao raspoloženog Mamića za novo vodstvo9:9 - Opet taj Fernandez, peti njegov gol9:8 - Dva gola Mamića, on je naš prvi strijelac (4)7:8 - Duvnjak smanjuje svojim drugim golom6:8 - Fernandez je nezaustavljiv s lijevog krila, a i kada uđe na crtu10' - Nije dobro, čini se kako je Šebetić ozlijeđen6:6 - Rivera je precizan sa sedam metara9' - Prvo isključenje na utakmici - iz igre mora Horvat5:5 - Fernandez dvama pogocima drži Španjolce blizu5:4 - Novo vodstvo, strijelac je Duvnjak4:3 - Mamić je doveo Hrvatsku prvi put u vodstvo u 7. minuti2:2 - Horvat poravnava iz kontre1:2 - Gojun postiže prvi gol za Hrvatsku0:2 Još jedan pogodak Balaguera1' Hrvatska nije iskoristila prvi napad, a Španjolce u vodstvo dovodi Balaguer1' Počela je utakmica0' Himne su intonirane, utakmica će uskoro početiDa dobrog raspoloženja ne nedostaje u hrvatskoj momčadi potvrđuje i video objavljen nekoliko sati uoči četvrtfinala. Na njemu se igrači isprva međusobno naguravaju, pa čak i izbornika Babića, da bi na kraju poslali poruku zajedništva:- Iznad svih - Hrvatska!Sa Španjolcima smo se posljednji puta susreli prošle godine na Europskom prvenstvu u Poljskoj. Zaustavili su nas u polufinalu i osvojili srebro dok su Babićevi izabranici izborili broncu.Hrvatski rukometaši su imali i sjajnu potporu s tribina, među navijačima je bila i Janica Kostelić, državna tajnica Središnjeg državnog ureda za šport. Poruku potpore putem društvenih mreža poslao je i napadač Vatrenih - Mario Mandžukić. (Izvor: vecernji.hr)