Home

Senzacija u Simin Hanu: Sloga šokirala prvaka BiH

20 Sep

U 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine federalni ligaš Sloga Simin Han je napravila veliko iznenađenje pobijedivši i eliminisavši Zrinjski rezultatom 1:0.

Sloga je na otvaranju meča imala dobru šansu preko Ibrahimovića, a na drugoj strani prijetio je Handžić iz slobodnog udarca.

Plemići su nakon toga imali više od igre, ali bez konkretnih šansi i na odmor se otišlo bez golova.

Domaći su u nastavak ušli sjajno. Ibrahimović je propustio kolosalnu šansu u 46. minuti, da bi i Stokić imao dobru šansu u 60. minuti.

Ipak, tri minute poslije Joco Stokić je doveo Slogu u zasluženo vodstvo nakon dosuđenog jedanaesterca. Poslije toga, igra se rasplamsala na obje strane.  U 68. minuti Handžić je nakon odbijene lopte sa pet metara promašio gol, a samo pet minuta kasnije Ibrahimović je na drugoj strani nije iskoristio zicer nakon što se našao sam ispred Bandića.

Do kraja je ostalo 1:0, pa se aktuelni prvak već na startu takmičenja u Kupu oprostio od borbe za trofej.

(Izvor: SCSport)