01 Apr

Šest komada Bayerna, remi Schalkea i Borussije

U današnjim mečevima 26. kola njemačke Bundeslige Bayern, Werder i Borussia Dortmund upisali su pobjede.

Bayern je deklasirao sa 6:0 Augsburg na svom terenu i sada je ubjedljivo vodeći tim Bundeslige.

Lewandowski je bio trostruki strijelac za Bavarce, a u strijelce su se upisali i Muller (2) i Alcantara.

U rurskom derbiju Schalke i Borussia Dortmund odigrali su 1:1. Aubameyang je pogodio za goste, a Kehrer za domaće u 77. minuti. Bh. reprezentativac Sead Kolašinac propustio je ovaj duel.

Leipzig je zadržao drugo mjesto pošto je s 4:0 pobijedio Darmstadt, a golove su zabili Keita (2), Forsberg i Orban. U susretu HSV-a i Koelna domaćin je slavio s 2:1 uz gol Holtbyja u 92. minuti, dok je Werder s 5:2 slavio u Freiburgu.