Sjajni Englezi "pregazili" Ukrajinu i plasirali se u polufinale Eura

sda
Poznati svi polufinalisti

U okviru četvrtfinala Evropskog prvenstva reprezentacija Ukrajine je doživjela debakl protiv reprezentacije Engleske. Konačan rezultat posljednje utakmice četvrtfinala glasio je 0:4.

Prvi pogodak desio se već u četvrtoj minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Harry Kane koji je pogodio nakon asistencije Raheema Sterlinga. Do kraja prvog poluvremena promjene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu desio se potpuni pad koncentracije u igri Ukrajinaca, a to protiv ovakvog kvaliteta Engleske nije moglo proći neopaženo.

Prvo je Harry Maguire pogodio za 0:2 u 50 sekundi nastavka drugog dijela, a samo četiri minute kasnije Harry Kane pogodio za 0:3.

Konačan rezultat utakmice od 0:4 postavljen je u 63. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je rezervista Jordan Henderson koji je pogodio nakon kornera sjajnim udarcem glavom.

Tako će u polufinalu Evropskog prvenstva reprezentacija Danske koja je danas ranije savladala selekciju Češke sa 2:1 dobila za protivnika izuzetno kvalitetnu Englesku.