Home

U ciklusu pripremnih utakmica pobjeda RK Krajina na gostovanju u Sisku

19 Sep

Jučer je Rukometni klub "Krajina" Cazin ostvario novu pobjedu u ciklusu pripremnih utakmica, gdje su gostovali u Sisku - Republika Hrvatska, te protiv istoimene ekipe zabilježili pobjedu od 28:34 (17:18).

Izabranici Emira Dautovića nastavili su niz dobrih igara u kontrolnim utakmicama pred početak sezone, te tako najavili da bi Cazinjani mogli gledati dobar rukomet u Cazinu od 30. septembra, kada se, iako još neslužbeno, igra domaća utakmica protiv RK Sloboda Tuzla.

• Belmin Murić 1

- Na početku domaćin otvara bolje utakmicu, te iz brzih kontri vodi sa 3:0. Domaća ekipa je uspijevala održavati tu razliku prvih 10 minuta. Prvo vodstvo Krajine bilo je 8-7, gdje do kraja prvog poluvremena održava se ta prednost. U drugom poluvremenu počinje da funkcioniše naša odbrana, gdje smo u 45. minutu imali prednost od 8 golova razlike, da bi konačan rezultat na kraju bio 28-34. Igrači su odigrali sve ono sto tražim od njih, jaku odbranu i brz prenos lopte u napadu. Moram naglasiti da smo igrali bez 4 igrača koji su nam bitni u rotaciji za odbranu, pa su pojedini igrači morali igrati veću minutažu te trošiti više snage. Nadam se da će nas do prve utakmice zaobići povrede i da ćemo uspjeti odigrati još barem jednu utakmicu u Cazinu. Zahvaljujem se domaćinu na korektnoj utakmici i prijemu", rekao je poslije utakmice za Cazin.NET trener RK Krajina Cazin, Emir Dautović.