Home

(VIDEO) Albanija - BiH 0 : 2 - Džeko postigao 50. gol u dresu reprezentacije BiH!

28 Mar

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine od 18 sati igra prijateljsku utakmicu protiv Albanije.

Naša selekcija je pogodila za vodstvo već u 7. minuti golom Edina Džeke iz penala. To je njegov 50. pogodak u dresu reprezentacije BiH.Minutu ranije Džeko je imao priliku za pogodak, ali je njegov udarac zaustavio jedan igrač Albanije na gol liniji, dok je u nastavku napada Krunić oboren u šesnaestercu a sudija Dimitar Meckarovski iz Makedonije pokazao je na bijelu tačku.
U 42. minuti Senad Lulić udvostručuje vodstvo BiH protiv Albanije.Ovo je inače peti meč između BiH i Albanije, a obje selekcije imaju po jednu pobjedu uz dva remija.Selektor Mehmed Baždarević odlučio je izvesti potpuno novi sastav u odnosu na onaj koji je igrao protiv Gibraltara u Zenici.Baždarević je pružio priliku Dariju Đumiću i Kenanu Kodri da upišu debi u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine. Također, u ekipi su i četiri fudbalera koja su se priključila timu nakon utakmice u ZeniciBosna i Hercegovina: Begović, Vranješ, Đumić, Šunjić, Zukanović, Jajalo, Krunić, Prcić, Lulić, Džeko, Kodro. (Izvor: Oslobođenje.ba)