23 Apr

(VIDEO) Arsenal nakon preokreta izbacio Manchester City i zakazao finale sa Chelseajem

Ipak, prvi su opasnije zaprijetili Topnici. Oxlade-Chamberlain je u 14. minuti prošao po desnoj strani i centrirao, a Giroud glavom šutira pravo u Brava. Odmah u narednom napadu Silva je glavom šutirao, ali je bio neprecizan.

U 22. minuti povrijeđenog Silvu je zamijenio Sterling, a prema prvim prognozama španski reprezentativac će proputiti gradskii derbi sa Unitedom u četvrtak.

Igrači Cityja su tražili penal u 29. minutinakon duela Oxlade-Chamberlaina i Aguera, ali sudija Pawson nije pokazao na bijelu tačku.

monsalvo: Fake penalty Fox Sports 1 FA Cup Soccer: Arsenal vs. Manchester City https://t.co/A9wqtiMXIW pic.twitter.com/bErPn3uwv9

Sporni trenutak na meču desio se u 40. minuti susreta. Sane je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu, ona je preletila Čecha i pala na nogu Agueru koji je šutirao, golman Arsenala je odbio loptu, a Sterling je ubacio u mrežu. No, pogodak je poništen zbog toga što je lopta izašla van terena.

Ipak, kasnijim usporenim snimcima je dokazano kako je odluka pomoćnika Childa bila pogrešna, te da lopta čitavim svojim prečnikom nije prešla liniju.

U 51. minuti nakon kornera sa desetak metara Otamendi šutira glavom, ali je bio neprecizan.

Football can be a beautiful game even when reduced to its most basic parts. Arsenal have a corner, it's headed out and Yaya Toure looks up to send Sergio Aguero in on goal from the halfway line.

City je poveo u 62. minuti, Ramsey je izgubio loptu pred kaznenim prostorom Građana, toure je poslao dugu loptu i izbacio Aguera samog pred Čechom. Argentincu nije bilo teško matirati golmana Topnika i na taj način postići 30. gol u sezoni.

Arsenal je izjednačio u 71. minuti. Oxlade-Chamberlain je ubacio loptu sa desne strane, a na drugoj stativi našao se Monreal i iz prve poslao loptu iza Bravovih leđa u mrežu za 1:1.

Toure je imao veliku priliku da dovede City u novo vodstvo u 79. minuti, ali je njegov udarac iz voleja sa dvadesetak metara Čech odbranio skrenuvši loptu tek toliko da ona udari u stativu.

Samo dvije minute kasnije još jednom se zatresao okvir Čechovog gola kada je nakon kornera Fernandinho pogodio prečku.

U produžecima u 96. minuti veliku šansu imao je Holding koji je iz peterca neometan prebacio gol. Ipak, taj promašaj nije kažnjen.

Arsenal je do pobjede došao u 100. minuti susreta. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Cityja Sanchez je bio najprisebniji i poslao je loptu iza Bravovih leđa za konačnih 2:1 i finale protiv Chelseaja.

(Izvor: Klix.ba)