Home

(VIDEO) Dva gola Bajića nedovoljna: Sušićev tim odnio pobjedu

06 May

Konyaspor je poražen u 30. kolu turske Superlige od Alanyaspora (2:3), a fantastičnu partiju pružio je Riad Bajić, koji je postigao oba pogotka za domaći tim.

Bajić je već u devetoj minuti vodeo Konyaspor u vodstvo nakon asistencije Skubiča, da bi u 39. minuti dosuđen penal za goste, a u gol ga je pretvorio Brazilac Vagner Love.

Love je i nakon deset minuta igre u drugom dijelu postigao pogodak. Tim našeg Safeta Sušića poveo je sa 1:2. Bajić se nije zaustavljao, te je pogodio i u 65. minuti za 2:2.

Alanyaspor je u 72. minuti došao do novog vodstva, a strijelac je bio Junior Fernandes. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Domaći su u finišu ostali sa igračem manje, jer je Douglas dobio drugi žuti karton.

Bajić je došao do 15. gola u domaćem prvenstvu i ostao na trećem mjestu liste strijelaca. Zanimljivo, jedan od konkurenata mu je upravo Love, koji je večeras postigao dva gola.

Cijelu utakmicu su odigrali Bajić i Deni Milošević, dok je Amir Hadžiahmetović igrao do 60. minute kada ga je zamijenio Fofana.

(Izvor: SCsport)