20 May

(VIDEO) Veliki gradski derbi: Sarajevo golom Bekića zasluženo pobijedilo Želju

Fudbali Sarajeva slavili su danas potpuno zasluženo u 111. velikom gradskom derbiju na Koševu protiv Željezničara rezultatom 1:0.

U utakmici koja je bila od velike važnosti za goste sa Grbavice, tim Mehmeda Janjoša je u potpunosti nadigrao Želju i upisao novu pobjedu.

Utakmica je počela šutem iz daleka Zebe, ali dobro je odbranio Pavlović. Nakon toga Sarajevo je zaigralo mnogo bolje i zagospodarilo sredinom terena.

Nagrada za dobru igru došla je u 21. minuti kada je sudija Peljto nakon što je Kerla igrao rukom u kaznenom prostoru dosudio penal za Sarajevo. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Amer Bekić.

Nakon toga Sarajevo je i dalje nastavilo sa dominacijom, a vodstvo je mogao udvostručiti Hebibović, koji u 29. minuti izlazi sam pred Kjosevskog, zaobilazi ga, ali promašuje prazan gol.

U drugom poluvremenu Željo je krenuo nešto ofanzivnije ka golu Pavlovića, koji su i pored inicijative na sredini terena, nisu stvorili ozbiljniju šansu.

Šanse su danas čini se bile rezervisane za igrače Sarajeva koji su mogli do gola u samo dvije minute. Prvo je Hebibović u 76. minuti propustio novi zicer, a samo minut kasnije i Ahmetović, ali njegov udarac brani Kjosevski.

Do kraja utakmice ostalo je 1:0 za Sarajevo. Željo je nakon ovog poraza pao na drugo mjesto, obzirom da je Zrinjski danas u Bijeljini slavio protiv Radnika rezultatom 2:1.

Današnjim raspletom prvaka ćemo dobiti tek u posljednjem kolu koje je na rasporedu naredne sedmice.

Zrinjski je u najboljoj poziciji, obzirom da je nakon današnje pobjede u Bijeljini ponovo skočio na lidersku poziciju sa 61 bodom, dok je Željo drugi sa 60. Sarajevo je ovom pobjedom došlo do 59 bodova.

Zrinjski u narednom kolu u Mostaru dočekuje Slobodu i ukoliko pobijedi odbranit će titulu. Željo dočekuje na Grbavici Radnik, a Sarajevo ide u goste Krupi.

(Izvor: Avaz.ba)