Bajer utrpao pet komada na teškom gostovanju i nastavio nevjerojatan niz

c

Nogometaši Bajera, novi prvaci Bundeslige, odradili su novu odličnu utakmicu te su u 32. kolu pobijedili Ajntraht u gostima 5:1. Odlični Bajer time je odradio i 48. utakmicu u nizu ove sezone bez poraza.

U Bundesligi je ostvario 26 pobjeda uz šest remija.

Gosti iz Leverkuzena su poveli golom Granita Džake (Xhaka) u 12. minuti, dok je dvadeset minuta kasnije izjednačio Ekitike. Bajer je na odmor ipak otišao uz prednost i to nakon gola češkog napadača Patrika Šika (Patrick Schick) u 44. minuti.

U nastavku susreta Bajer je dodatno dominirao te je sve garnirao s nova tri pogotka.

Strijelci su bili Egzekijel Palasios (Exequiel Palacios) u 58. minuti iz jedanaesterca, Džeremi Frimpong (Jeremie) u 77. te Viktor Bonifejs (Victor Boniface) u 89. s bijele tačke za konačnih 5:1. Hrvatski nogometaši nisu nastupili u ovom susretu pa je Hrvoje Smolčić kroz cijeli ogled ostao na domaćoj, a Josip Stanišić na gostujućoj klupi za pričuve.