Marokanci izbacili Portugal, Ronaldo i društvo idu kući

.
En Nesiri doveo Maroko u vodstvo

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos treće utakmice četvrtfinala ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Kataru između selekcija Maroka i Portugala.

REZULTAT

Maroko - Portugal 1:0 (En Nesiri 42')

90+7' - Pepe je bio u sjajnoj šansi! Skočio je nakon centaršuta s lijeve strane, ali ide to pored gola.

90+3 - Čedira dobija crveni karton! U kratkom roku dobija dva žuta kartona.

90+2' - Čedira dobija žuti karton.

90+1' - Ronaldo u šansi! Sjajno ga je uposlio Bruno Fernandeš, Ronaldo iz drugog plana dobro šutira, ali brani to marokanski golman.

90' - Osam minuta nadoknade.

87' - Glup prekršaj Vitinje zbog kojeg dobija žuti karton.

82' - Kakva odbrana Bonoa! Ronaldo je ostavio povratnu loptu Feliksu koji je sjajno šutirao, a fenomenalno je to odbranio golman Maroka!

81' - Dvostruka izmjena kod Maroka, ne može više ni Zijeh. On i Bufal idu van, a u igru će Džabran i Abukalal.

80' - Inače, ovo je Ronaldu 196. utakmica za reprezentaciju Portugala, te se tako po broju nastupa izjednačio sa Baderom Al Mutavom i Soh Čin Anom.

79' - Dalo je izašao kod Portugala, u igri je Horta.

79' - Portugalci nemaju rješenja za odličnu odbranu Maroka.

73' - Kanselo je odličnim dribilngom iz igre izbacio dvojicu Marokanaca, ali je od svega izborio samo korner.

71' - Zanimljivo da niko nije dao gol Maroku do sada. Primili su jedan pogodak, ali to je bio autogol Aguerda.

70' - Hakimi dobija žuti karton za Darija koji je srušio Leaa.

69' - Ponovo mijenja Santos. Leao i Vitinja mijenjaju Ramosa i Otavija.

68' - Dobar centaršut Fernandeša, ali Bono pravovremeno reaguje.

67' - Ronaldo je zanimljivo reagovao na gol napadača Maroka Jusufa En Nesirija.

65' - Benun i Čedira su zamijenili En Nesirija i Amalaha.

63' - Bilo je blizu! Fernandeš je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali ide to tik preko prečke.

61' - Napadaju Portugalci, no nemaju rješenja.

57' - Problem za Maroko. Kapiten Sais se povrijedio i on mora van. Zamijenio ga je Ašraf Dari.

53' - Ronaldo je unio energiju. Imao je prodor s lijeve strane, ali njegov centaršut nije pronašao nikoga od njegovih saigrača.

51' - Kanselo mijenja Gerera, a evo i Ronalda. Zamijenio je Nevesa.

49' - Bilo je opasno! Zijeh je centrirao sa desne strane, a ponovo je Kosta bio nesiguran.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Poluvrijeme.

45+2' - Atiat je sada bio u odličnoj situaciji, ali ide to pored gola!

45+1' - Portugalci su tražili penal, nakon što je Bruno pao nakon kontakta sa Hakimijem.

45' - Dvije minute nadoknade.

44' - Prečka! Okvir gola spašava Maroko!

42' - En Nesiri je bio najviši u skoku i iskoristio je grešku Diaša i golmana Koste koji je otišao u prazno.

42' - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Maroko vodi! Strijelac je En Nesiri!

39' - Feliks je sada bio pomalo zaboravljen od strane Marokanaca, dobio je loptu od Gerera, ali loše šutirao iz prve.

35' - Prvi šut Maroka u okvir gola. Bufal se namjestio na udarac, ali završilo je to pravo u rukama golmana Koste.

34' - Dobra akcija Marokanaca! Na kraju Amalah iz povoljne pozicije šutira jako loše.

31' - Bilo je opasno! Feliks je natrčao na odbitak, šutirao je, na kraju Atiat blokira. Otišlo je to u korner na kraju.

28' - Marokanci su fokusirani na svoj gol i svoju priliku čekaju iz kontre.

23' - Bruno Fernandeš se sada zabio u marokanskog golmana, ali prošao je bez kartona.

22' - Novi korner za Maroko.

17' - Zijeh je šutirao sa ruba šesnaesterca, ali to ide pored gola.

10' - Dinamičan početak utakmice.

7' - En Nesiri je bio najviši u skoku, ali šutirao je neprecizno.

6' - Prvi korner za Maroko.

5' - Prva prilika na utakmici! Prijete Portugalci, Feliks je ispratio centaršut, ali odbranio je to Bono. Bit će korner za Portugal.

1' - Počela je utakmica!

Poznati su početni sastavi, a selektor Portugalaca Fernando Santos je na klupi za rezerve ponovo ostavio Kristijana Ronalda.

Maroko: Bono, Hakimi, El Jamik, Sais, Atiat, Amrabat, Ounahi, Amalah, Zijeh, Bufal i En Nesiri.

Portugal: Kosta, Dalo, Pepe, Diaš, Gerero, Neveš, Bernardo Silva, Otavio, Fernandeš, Žoao Feliks i Ramos.

Pravdu na ovom meču dijeli argentinski sudija Fakundo Teljo. Inače, ove ekipe su se sastale i u Rusiji prije četiri godine, a Portugalci su slavili sa 1:0 golom Ronalda.