Fantastični Vrančić odveo Norwich do pobjede za lidersku poziciju Championshipa

gi
Nogometaši Norwicha pobijedili su u 16. kola Championshipa ekipu Sheffield Wednesdaya na domaćem terenu rezultatom 2:1, a najbolji igrač utakmice bio je povremeni bh. reprezentativac Mario Vrančić.

Naš veznjak na terenu je proveo 89 minuta te je asistencijama zaslužan za oba pogotka Norwicha.

Osim toga, imao je 113 dodira s loptom te 90 tačnih dodavanja od 99 pokušaja, odnosno čak 91 posto. Za kompletnu partiju specijalizirani portal Sofascore mu je dao ocjenu 8,7, što je ubjedljivo najviše od svih igrača pobjedničkog tima.

Inače, domaći su dominirali od samog početka meča, a uprkos velikom broju prilika nisu uspjeli postići pogodak u prvom poluvremenu.

Kazna stiže pola sata prije kraja kada Windass dovodi Sheffield u vodstvo. Uslijedili su žestoki napadi Norwicha koji su urodili plodom u 81. i 84. minuti. Oba puta asistent za golove bio je Vrančić, a za preokret su pogađali Martin i Aarons.

Norwich se današnjom pobjedom probio na prvo mjesto Championshipa s jednim bodom više u odnosu na Bournemouth. Sheffield je na posljednjoj poziciji.