Nevjerovatan nastup bh. košarkaša Luke Garze, učinio je što nikad niko nije u NBA ligi

as

Bosanskohercegovački košarkaš Luka Garza iza sebe ima fenomenalnu noć koju će dugo pamtiti, iako je njegova Minnesota poražena od Orlanda u NBA ligi rezultatom 120:127.

Luka Garza je ispisao historiju i učinio nešto što nikada niko nije otkako se igra NBA liga. Za 10 minuta na parketu postigao je 17 poena i dodao pet ili više asistencija, što nikada nikome nije pošlo za rukom.

Njegov konačni učinak je 17 poena, šest skokova i jedna asistencija. Šutirao je iz igre sedam od devet, a pritom je igrao samo u posljednjoj četvrtini. Ko zna, da je ranije dobio šansu, možda bi Timberwolvesi ostvarili i pobjedu.

Drugi bh. košarkaš u NBA ligi Jusuf Nurkić zbog povrede lista nije mogao pomoći svom Portlandu, a upitno je i hoće li se vratiti u narednih nekoliko utakmica.

Njegov Portland ostvario je iznenađujuću pobjedu na gostovanju Washington Wizardsima rezultatom 116:124.

Trail Blazerse je do trijumfa vodio sjajne Anfernee Simons sa 33 poena.