Sjajni Nurkić predvodio Portland u šokantnoj pobjedi na gostovanju kod prvaka

.
Košarkaši Portland Trail Blazersa šokantno su pobijedili u Milwaukeeju ekipu Bucksa rezultatom 122:107, a novu sjajnu partiju u pobjedničkom timu pružio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Timovi su na početku utakmice bili ujednačeni, a Blazersima je pobjedu donijela sjajna druga četvrtina u kojoj su postigli čak 40 poena. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 54:71.

Aktuelni prvaci NBA lige ni u nastavku meča nisu mogli da se nametnu protiv odličnih Blazersa koji su mirno priveli meč kraju te slavili veliku pobjedu protiv apsolutnog favorita.

Nurkić je na terenu proveo nešto manje vremena nego inače (29 minuta), ali to je bilo dovoljno da ostvari fantastičan double-double učinak od 23 poena i 16 skokova. Tome je dodao i četiri asistencije.

Osim Nurkića, u pobjedničkom timu istakao se Simons koji je imao 31 poen. Kod prvaka najbolji je bio Holiday s 23 poena, dok su Nwora i Portis ubacili po 17.

Portland se nalazi na desetom mjestu Zapadne konferencije NBA lige s 24 pobjede i 34 poraza, dok je Milwaukee na petoj poziciji Istoka s omjerom 35-23.

Narednu utakmicu Blazersi igraju u četvrtak i to na gostovanju kod Memphis Grizzliesa, dok će Milwaukee već sutra dočekati Indiana Pacerse.