Spektakl u Minhenu: Bayern jedva izbacio drugoligaša u meču sa devet pogodaka

Nogometaši Bayerna plasirali su se u polufinale njemačkog DFB kupa pobjedom nad Heidenheimom rezultatom 5:4.

U spektakularnom meču na Allianz Areni u Minhenu Leon Goretzka je doveo Bayern u vodstvo u 12. minuti i činilo se da će ovo biti rutinsko odrađivanje posla za ekipu koju sa klupe vodi Niko Kovač.

Ipak, nakon što je Niklas Süle dobio direktan crveni karton u 15. minuti stvari su se iskomplikovale za Bayern.

Heidenheim je do preokreta stigao prije kraja prvog poluvremena. Robert-Nesta Glatzel je u 26. minuti pogodio za 1:1, a Marc Schnatterer u 39. minuti dovodi drugoligaša u vodstvo rezultatom 2:1.

Kovač je na poluvremenu u igru uveo Roberta Lewandowskog i Kingsleyja Comana, što mu se na kraju i isplatilo.

Thomas Müller je u 53. minuti izjednačio na 2:2, a tri minute kasnije Lewandowski je pogodio za 3:2. Serge Gnabry je u 65. minuti pogodio za 4:2 i činilo se da je posao za Bavarce tada bio završen.

No, gosti nisu mislili tako, te su stigli do novog izjednačenja pogocima Glatzela u 74. i 77. minuti (penal) za 4:4. Ipak, Lewandowski je iz penala u 84. minuti pogodio za konačnih 5:4 i prolazak Bayerna u polufinale DFB kupa, prenosi klix.ba.