U Cazinu odigrano Pojedinačno otvoreno prvenstvo USK u Rapid šahu za 2021. – Pobjednik Stanković Dragan iz Kotor Varoši

.
U Cazinu je u subotu 2. oktobra u prostorijama Doma kulture odigrano Pojedinačno otvoreno prvenstvo USK-a u Rapid šahu za 2021. godinu.

Organizator prvenstva je bio Šahovski savez USK-a, a tehnički organizator ŠK „Cazin“.

Turnir je igran po švicarskom sistemu od 7 kola uz kompjutersko parovanje sa tempom igre 15 minuta po igraču za cijelu partiju, uz primjenu pravila igre Fide sa rejtingovanjem za ubrzani - rapid šah.

Na turniru je nastupilo 30 igrača sa područja USK-a i BiH.

Prvo mjesto je osvojio MK Stanković Dragan iz Kotor Varoši sa 6 poena iz sedam partija. Drugi je bio MK Čaušević Dr. Sead iz Cazina sa osvojenih 5 poena (bolji buholc koeficijent) a treće mjesto sa istim brojem poena je osvojio MK Hadžić Sabahet iz Velike Kladuše.

Stanković je prikazao solidnu igru i opravdao ulogu jednog od favorita za osvajanje turnira (pet pobjeda i dva remija).

Raduje odličan nastup i igra mladih igrača u dobi do 10 godina Kekić Ahmeda i Kekić Naida koji su se u jakoj konkurenciji plasirali medju 10 najboljih igrača turnira.

Da se radi o izrazito talentiranim igračima isti su to potvrdili i na kadetskom prvenstvu BiH za 2021. godinu gdje je Kekić Ahmed postao državni prvak, a Kekić Naid državni viceprvak BiH u grupi do 10 godina.

Prvih šest prvoplasiranih igrača su osvojili prigodne novčane nagrade, dok su posebne nagrade dodijeljene najuspješnijem kadetu i najbolje plasiranom igraču u grupi 60+ godina.

Čestitke igračima na fer play igri i korektnom ponašanju tokom turnira.

Turnir su sudili državni suci iz Cazina Husnija Abdić i Irfan Karabegović.