Posted by: Ajla Abdic
0 comments
11 Aug

Bosanskohercegovački teniser Aldin Šetkić nije se uspio plasirati u finale ATP Challenger turnira u Portorožu (Slovenija).

U polufinalu, 43.000 eura vrijednog turnira, Šetkić (192. ATP) je danas poražen od Italijana Mattea Berrettinija (162. ATP) sa 6:2, 6:4.

Plasmanom u polufinale Šetkić je osvojio 29 bodova i od ponedjeljka ća na novoj ATP listi biti rangiran ispod 180. mjesta, što će biti njegov najbolji plasman u karijeri.

Posted by: Mirela
0 comments
05 Aug

U polufinalu ATP turnira u Los Cabosu najbolji bh. teniser Damir Džumhur (87. ATP) igrao je protiv Amerikanca Sama Querreyja (24. ATP).

Pobjeda je pripala Querreyju rezultatom 2:1 u setovima, koji će u finalu igrati protiv Thanasija Kokkinakisa.

Džumhur je na otvaranju meča imao jednu priliku za break, koju nije iskoristio. U četvrtom gemu je bio u problemima, ali je uspio spasiti čak pet brak lopti.

0 comments
01 Aug

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur je u 1. kolu ATP turnira u Meksiku savladao Japanca Tara Daniela rezultatom 2:1 u setovima, no, osim teškog meča, Džumi je imao "borbu" i sa sudijom, čijim odlukama često nije bio zadovoljan.