Drogba se pridružuje Pjaniću u Romi

Napadač turskog Galatasaraja Didier Drogba naljeto bi karijeru mogao nastaviti u redovima italijanske Rome, prenijela je „Gazzetta dello Sport".

Najtiražni italijanski sportski list navodi da su predstavnici rimskog kluba, u kojem igra naš reprezentativac Miralem Pjanić, već uspostavili kontakt s menadžerima 36-godišnjeg fudbalera iz Obale Slonovače. Drogba je u Galatasaraj došao u januaru 2012., kada je potpisao ugovor na godinu i po.

Do sada je za turski klub odigrao 53 utakmice i dao 20 golova, ali činjenica da će Galatasaraj, u kojem igra bh. reprezentativac Izet Hajrović, ove sezone vjerovatno ostati bez šampionske titule, navela je Drogbu na potragu za novim timom.

Roma je trenutno druga u italijanskoj Seriji A i sljedeće sezone igrat će u Ligi prvaka poslije nekoliko godina pauze.

Prije Galatasaraja, Drogba je igrao za Čelzi, Marsej i Gingam.

avaz.ba