Kantonalna bolnica u Bihaću i dalje radi u izuzetno teškim uvjetima, koji ne samo da teško padaju radnicima nego i pacijenatima. Radovi na objektu koji je stradao u požaru i dalje traju, a od naredne sedmice kreće procedura izbora izvođača radova na krovu.
„Naredne godine krenut će potpuna rekonstrukcija zgrade koja je izgorjela u požaru“, kazao je za našu televiziju Hajrudin Havić, direktor Kantonalne bolnice.
„Ovih smo dana dobili uvjerenje od premijera Lipovače da ce se ići u totalnu rekonstrukciju zgrade koja je izgorjela u požaru. U iduću godinu krenut će se sa spremnim projektom za potpunu rekonstrukciju zgrade“, kaže direktor Havić.
Do tog koraka, kao i do sada, radit će se na obnovi i sprečavanju daljenjeg propadanja dijelova zgrade oštećene u požaru. Trenutno je sve zaštićeno kako voda ne bi prodirala na niže spratove, ali radovi na krovu još uvijek nisu počeli. Direktor kaže kako to treba proći određenu proceduru.
„Mora se uraditi glavni projekt na osnovu kojeg će biti urađena revizija. To je u toku, u petak bi trebali sjeti i usaglasiti stavove. Ukoliko sve bude usaglašeno, tender za izvođača radova bit će raspisan“, kaže direktor bolnice.
Izvor: rtvusk.ba