"Pi*ko jedna!"; Poznato zašto je isključen pomoćni trener HŠK Zrinjski

fsaf
Salatović isključen u Banjoj Luci Borac i Zrinjski remizirali su danas u Banjoj Luci 1:1 u derbiju 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je stigao prvi u vodstvo nakon prelijepe akcije. Meleg je uposlio Ayaza, ovaj šalje povratni pas za Lukića koji pogađa za 1:0 u 17. minuti.

Nije se dugo čekalo na odgovor Zrinjskog, koji je u 25. minuti preko Jukića stigao do izjednačenja, koje im je u konačnici donijelo i bod.

Do kraja utakmice Zrinjski je bio mnogo bolja ekipa, imao više boljih napada, šansi, no do gola nije uspio, tim više što je sudac Zoran Grbić konstantno sjeckao igru, a nevjerovatna je statistika da je Zrinjski, iako je više napadao, napravio 22 faula, a Borac samo tri.

Također, kartonirani su samo gosti, a dvadesetak minuta prije kraja direktan crveni karton zaradio je pomoćnik Sergeja Jakirovića Marko Salatović.

Četvrti sudac Sabrija Topalović signalizirao je Zoranu Grbiću da pokaže crveni karton Salatoviću, što je ovaj i uradio.

U službenom izvještaju nakon utakmice navedeno je i zbog čeka je Salatović isključen.

"Salatović Marko (72; Nesportski se ponašao, kom prilikom je vređao četvrtog sudiju utakmice, gdje se istom više puta obratio riječima:" Pi*ko jedna".
Nakon isključenja prvi pomoćni trener korektno napustio granice terena za igru.)", stoji u izvještaju.