Austrija iznenadila Hrvatsku i u dramatičnoj utakmici izvukla veliki bod

v

Imala je Hrvatska posljednji napad ali ga nije iskoristio Cindrić

Rukometna reprezentacija Hrvatske remizirala je s Austrijom u neizvjesnoj utakmici 2. kola Evropskog prvenstva rezultatom 28:28.

Nakon odličnog otvaranja Hrvatske, uslijedio je odgovor Austrijanaca koji su polako topili prednost. Imala je Hrvatska 5:1, ali je Austrija sredinom prvog dijela napravila seriju od 3:0 i došla do izjednačenja (9:9).

Hrvatska je imala +2 (14:12) na odmoru. Dobro je otvorila poluvrijeme odbranom golmana Mateja Mandića i golom Luke Lovre Klarice, ali su Austrijanci potom napravili seriju 3:0 i izjednačili na 15:15. Imala je Austrija u dva navrata i prednost.

U periodu od 42. do 46. minute Hrvati prave seriju 3:0 i preokreću rezultat. Međutim, tu nije bio kraj. Austrija je u posljednje četiri minute napravila seriju i došla do izjednačenja.

Hrvatska je imala posljednji napad, ali Luka Cindrić ga nije uspio pretvoriti u gol.