Kolumbija fantastičnim golom u 94. minuti osvojila bronzu na Copa Americi

.

Nogometaši Kolumbije su sjajnim pogotkom Luisa Diaza u četvrtoj minuti sudijske nadoknade pobijedili selekciju Perua rezultatom 3:2 te tako osvojili treće mjesto na Copa Americi.

Peru je poveo golom Victora Yotuna u posljednjim trenucima prvog poluvremena, a Kolumbija je izjednačila u 49. minuti kada je iz slobodnog udarca pogodio Juan Cuadrado.

Kolumbija je okrenula rezultat u 66. minuti golom Diaza, ali Peru nije odustajao pa je osam minuta prije kraja meča izjednačio nakon što je pogodio Gianluca Lapadula.

A onda se u sudijskoj nadoknadi ukazao Diaz postigavši četvrti gol na prvenstvu čime se izjednačio na vrhu liste strijelaca s Lionelom Messijem.

U velikom finalu sastaju Brazil i Argentina, a ovaj meč je na rasporedu u noći sa subote na nedjelju na stadionu Maracana u Rio de Janeiru.

Lokalne vlasti su dozvolile 10 posto kapaciteta stadiona Maracana (7.800 gledatelja) i to će biti prva utakmica s gledateljima na ovogodišnjem izdanju prvenstva Južne Amerike.