Real deklasirao Barcelonu u "El Klasiku" i osvojio španski Superkup

.

Do pobjede je "Kraljevski klub" vodio Vinisijus Žunior

Madridski Real je pobijedio Barcelonu u finalu Superkupa Španije rezultatom 4:1.

Do pobjede je "Kraljevski klub" vodio Vinisijus Žunior (Vinicius Jr.), koji je za samo 39 minuta postigao het-trik.

Sjajni Brazilac pogađao je u 7., 10. i 39. minuti susreta, a prvi pogodak je zaista pokazao njegovo napadačko umijeće.

Naime, on je prvo izbjegao ofsajd zamku, da bi zaobišao golmana i loptu zakucao u mrežu.

Tri minute kasnije je odlično ispratio akciju i postigao gol u stilu pravih golgetera, dok je het-trik kompletirao golom s bijele tačke.

U prvom poluvremenu je i Barcelona postigla jedini pogodak, a strijelac je bio Robert Levandovski (Lewandoski).

Konačni rezultat je postavio drugi krilni napadač madridskog velikana, Rodrigo (Rodrygo), u 64. minuti.

Sedam minuta kasnije potonule su sve lađe igračima Barcelone, kada je Ronald Arauho (Araujo) dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, te je tada bilo vrlo jasno u kojem smjeru ide ova utakmica.

Pobjedom u "El Klasiku" Madriđani su osvojili svoj prvi trofej u sezoni, dok se u španskoj La Ligi nalaze na 2. mjestu sa 48 bodova, što je jedan manje od lidera Žirone.