Američko podcjenjivanje dobilo odgovor: Begović stao u odbranu Zmajeva pred duel sa SAD-om

Atmosfera uoči duela Bosne i Hercegovine i Sjedinjenih Američkih Država u šesnaestini finala Svjetskog prvenstva sve je uzavrelija, a iz SAD-a i dalje stižu izjave kojima se potcjenjuju Zmajevi.

Bivši golman američke reprezentacije Tim Howard, govoreći o predstojećem susretu, poručio je da Bosna i Hercegovina “ne bi trebala ni ulaziti u avion za San Francisco”, uvjeren da će američka selekcija bez većih problema izaći kao pobjednik.

Njegove riječi brzo su izazvale brojne reakcije, a posebno nakon što ih je na društvenim mrežama podijelila stranica Bosnian Football, uz osvrt na komentar legendarnog bh. golmana Asmira Begovića.

Begović, koji Howarda dobro poznaje iz dana provedenih u engleskoj Premier ligi, nije dugo čekao s odgovorom.

“😂😂😂 Tresu nam se koljena, Time. Spremi se za bitku u San Franciscu”, napisao je bivši reprezentativni golman Bosne i Hercegovine, očito u šaljivom tonu odgovarajući na Howardovo samouvjereno obraćanje.

Njegov komentar ubrzo je privukao veliku pažnju navijača, koji su ga doživjeli kao duhovit, ali i jasan odgovor na američko podcjenjivanje reprezentacije Bosne i Hercegovine.

Podsjetimo, Zmajevi su plasman u nokaut fazu Mundijala izborili osvajanjem četiri boda u grupnoj fazi, a protiv domaćina turnira pokušat će napraviti još jedno veliko iznenađenje i izboriti mjesto među 16 najboljih reprezentacija svijeta.

Duel Bosne i Hercegovine i SAD-a igra se u San Franciscu, a sudeći prema izjavama koje stižu s obje strane, očekuje nas utakmica u kojoj neće nedostajati ni motiva ni emocija.





Foto: Screenshot/Platforma X