Antetokounmpo odigrao samo devet minuta zbog povrede, ali je postavio novi rekord (VIDEO)

povreda
Tokom noći su u NBA ligi odigrane tri utakmice, a udarna vijest u SAD-u je povreda jednog od najboljih košarkaša današnjice Giannisa Antetokounmpa.

Milwaukee je gostovao kod Chicaga, a Giannis je na parketu proveo samo devet minuta. Počeo je utakmicu i izašao krajem prve četvrtine, a nedugo nakon što se vratio u igru početkom druge četvrtine je doživio povredu ručnog zgloba.

Coby White je krenuo na polaganje, Giannis ga je pokušao blokirati, a prilikom pada je povrijedio ruku i morao je napustiti parket, a još uvijek se čekaju vijesti o težini njegove povrede.

Antetokounmpo je tako ovaj susret završio sa 2 poena i 7 skokova, ali je zahvaljujući 3 asistencije oborio rekord Milwaukeeja.

Sjajni Grk sada na svom kontu ima 3,274 asistencije i prestigao je Paula Presseya koji je u periodu od 1982. do 1990. upisao 3.272 asistencije za Buckse.

Milwaukee je pobijedio Chicago rezultatom 112:100 zahvaljujući 33 poena Brooka Lopeza, dok je na drugoj strani Nikola Vučević ubacio 22 poena uz 16 skokova.