Arsenal novim porazom srušio negativni rekord star čak 60 godina!

Arsenal je danas nastavio sa očajnom serijom rezultata u kojoj se nalazi već jako dugo.

Topnici su na svom stadionu ugostili Chelsea i do 83. minute su vodili sa 1:0, ali su na kraju ipak izgubili sa 2:1.

Aubameyang je doveo Arsenal u vodstvo već u 13. minuti i kako je utakmica odmicala činilo se da će londonski klub konačno slaviti, ali je uslijedio preokret u završnici.

Jorginho je prvo u 83. minuti iskoristio veliku grešku golmana Arsenala i poravnao na 1:1, a samo četiri minute kasnije Abraham je pogodio za 2:1 i donio sva tri boda Chelseaju, prenosi Sportsport.

Arsenal je u posljednjih 12 utakmica u Premier ligi slavio samo jednom i to na gostovanju kod West Hama sa 3:1 kada je također igrao jako loše i na poluvremenu je gubio sa 1:0.

Ipak, Topnici su današnjim novim porazom uspjeli srušiti jedan negativni rekord. Naime, Arsenal je u posljednje četiri utakmice na svom terenu u svim takmičenjima upisao četiri poraza, a to se posljednji put desilo davne 1959. godine.