Bale nije igrao, ali ponovo je uspio da izazove gnjev navijača Real Madrida

Real Madrid je s 2:0 pobijedio Espanyol. Strijelci za domaće su bili Raphael Varene u prvom te Karim Benzema u drugom poluvremenu.

Gareth Bale nije konkurisao za ovaj susret, ali je opet uspio razbijesniti navijače Kraljevskog kluba.

Naime, kada je Benzema zabio drugi gol Bale je odlučio napustiti stadion, 12 minuta prije kraja susreta računajući i sudijsku nadoknadu, prenosi Sportsport.ba.

Nije ovo Velšaninu prvi put da ovu stvar uradi ove sezone. Prvi put je to uradio protiv Leganesa kada uopšte nije vidio gol Luke Jovića.

Isto ponašanje je ponovio i protiv Betisa 2. novembra, susret koji je završio bez golova. Tada je ranije stadion Santigo Bernabeu napustio i James Rodriguez.

Do kraja nije odigrao ni utakmicu Lige prvaka protiv Galatasaraya koju su Kraljevi dobili s visokih 6:0.