Baloteli zbog rasizma htio napustiti teren, pa zaradio žuti karton

Saigrači ga jedva ubijedili da se vrati i nastavi utakmicu

Verona je pobijedila Brešu 2:1 u meču 11. kola Serije A. U prvom dijelu nije bilo golova, da bi Salsedo Mora (Salcedo) donio prednost domaćinima u 50. minuti.

U 81. je Mateo Pesina (Matteo Pessina) povisio na 2:0, da bi samo četiri minute kasnije Mario Baloteli (Balotelli) lijepim pogotkom postavio konačan rezultat.

Utakmicu su obilježile i rastističke uvrede domaćih navijača na račun Balotelija, koji je u jednom trenutku prekinuo igru, zatim šutnuo loptu u pravcu navijača Verone i napustio teren, prenosi Avaz Sport.

Saigrači su ga jedva ubijedili da se vrati i nastavi utakmicu, a kada je nastavio meč zaradio je žuti karton, što je pomalo i bizarno s obzirom da FIFA i UEFA svakodnevno govore kako je rasizam glavni problem u nogometu.