Barbarez pohvalio Pjanića: Ljudi moji zapamtite, on treba, mora i može da igra

.
Legendarni bosanskohercegovački nogometaš Sergej Barbarez pohvalio je igru reprezentativca Miralema Pjanića u sinoćnjem remiju Zmajeva protiv selekcije Francuske.

Barbarez smatra kako mala minutaža u Barceloni očito nije ostavilo traga na igru Pjanića koji je odigrao vrlo dobar meč protiv favorizovanog protivnika.

"Ljudi moji zapamtite. Miralem da uzme pet godina apstinencije od nogometa, on TREBA, on MORA i što je najvažnije, on MOŽE da igra!", napisao je Barbarez na Twitteru.

Prije te pohvale Barabrez je prokomentarisao i brzi izjednačujući pogodak Francuza.

"Jesmo li mi toliki pehovi ili su 'ovi' toliki sretnici?", pitao se Barbarez.

Podsjetimo, reprezentacija BiH odigrala je sinoć u Strazburu neriješeno 1:1 sa selekcijom Francuske u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru. BiH je došla u vodstvo u 36. minuti golom Edina Džeke, a izjednačio je Antoine Griezmann u 40. minuti.

Naredni meč u kvalifikacijama nogometaši BiH igraju 7. septembra u Zenici protiv Kazahstana. Tri dana ranije odigrat će prijateljski meč s Kuvajtom, također u Zenici.