Barcelona na krilima Suareza ponizila Real Madrid

Barcelona je u El Clasicu ponizila najvećeg rivala Real Madrid sa 5:1, a het trik je postigao Urugvajac Luis Suarez.

Barcelona je u okviru 10. kola španske La Lige savladala najvećeg rivala Real Madrid rezultatom 5:1, a heroj pobjede u odsustvu Lionela Messija bio je Luis Suarez koji je postigao het-trik.

Meč je od samog početka bio uzbudljiv, a u 11. minuti nakon sjajnog prolaska i dodavanja Jordi Albe pogodio je Coutinho.

Barcelona je dominirala, a sudija Sanchez je nakon starta Varanea nad Luisom Suarezom morao konsultovati VAR. Nakon kraće provjere, odlučio je da se radi o penalu, a Suarez je sam uzeo loptu i savladao golmana Courtoisa.

Na startu drugog poluvremena, sasvim druga slika. Real je dominirao, a gol je stigao u 50. minuti, strijelac Marcelo.

Nastavili su s pritiskom, promašivši nekoliko prilika, a najbolju je imao Benzema.

Kazna je stigla u 75. minuti, kad je sjajnom reakcijom glavom mrežu s nekih desetak metara pogodio sjajni Urugvajac Suarez.

U 83. minuti, isti akter. Iz sjajno izvedenog kontra napada het-trik upotpunjuje Suarez.

No, tu nije bio kraj. U 87. minuti stiže novi šok, za 5:1 glavom pogađa Arturo Vidal.

Bio je ovo prvi El Clasico bez Messija i Ronalda nakon deset godina. Ronaldo je od početka sezone u redovima Juventusa, dok je Messi posmatrao meč s tribina zbog povrede ruke.