Barcelona rutinski slavila uz sjajan prvijenac nove 20-godišnje zvijezde

Barcelona je u 14. kolu La Lige na svom terenu savladala Villarreal sa 2:0 i tako ponovo preuzela vrh tabele.

Od starta utakmice, Katalonci su bili bolji tim na terenu i prijetili su preko Messija i Rakitića, prije nego što su u 36. minuti stigli do prednosti. Strijelac za Barcelonu bio je Gerard Pique, koji je pogodio glavom.

U drugom poluvremenu nije viđena neka spektakularna predstava, a najzanimljiviji momenat dogodio se u 87. minuti. Lionel Messi je fenomenalno proigrao malo poznatog Carlesa Alenu, koji je u stilu svog asistenta zabio za konačnih 2:0.

Inače, Carles Alena je nadolazeća zvijezda Barcelone koja ima tek 20 godina. Mladom ofanzivcu je ovo bio prvi pogodak u La Ligi, a do sada je povremeno dobijao šansu u prijateljskim i Kup utakmicama.

Barceloni je ovo bila osma pobjeda u sezoni i, nakon dugo vremena, prva bez primljenog gola u španskom prvenstvu. Katalonci imaju 28 bodova, dva boda više od Sevilla koja ima utakmicu manje.

S druge strane, Villarreal ostaje na izuzetno lošem 17. mjestu sa 14 bodova.