Barcelona savladala New York, Pjanić dokazao o kakvom se veznjaku radi

.
Odlična igra našeg fudbalera.

Fudbaleri Barcelone savladali su u posljednjem meču na turneji po SAD New York Red Bulls sa 2:0.

Utakmicu je obilježio veliki broj promašaja Barceloninih napadača, prije svih Roberta Lewandowskog, atipično za njega, te se Poljak nije uspio radovati na ovom meču i pored nekoliko izvrsnih šansi.

Barcelona do vodstva stiže u 40. minuti. Raphinha je asistent, a Ousmane Dembele nastavlja pogađati na pripremama i Barcelona vodi 1:0.

U nastavku susreta Xavi kreće da izvršava izmjene, pet ih je bilo na startu drugog dijela, a Miralem Pjanić je u igru ušapo u 61. minuti utakmice. Pola sata je bilo dovoljno našem asu da dokaže kakav je veznjak i ponovo je kontrolisao sredinu terena i sam tempo ove utakmice.

U 87. minuti Pjanić šalje dugu loptu prema Memphisu Depayu koji između štopera i golmana dolazi do nje i iz drugog puta pogađa za 2.0 i konačan rezultat utakmice.

Barcelona se vraća poslije ovog meča u Španiju, a 7. avgusta ih čeka meč protiv meksičkog U.N.A.M-a.