Barcelona slavila u meču sezone: Palo sedam golova

.
Vjerovatno jedna od najboljih i najuzbudljivijih utakmica na startu nove sezone u evrpskom fudbalu odigrali su Villarreal i Barcelona na El Madrigalu.

Slavio je aktuelni španski prvak rezultatom 4:3.

Barca je postigla dva gola. U 12. minuti je Gavi doveo Katalonce u vodstvo, a De Jong je tri minute poslije udvostručio rezultat.

Villarreal se vratio u igru golom Foytha u 26. minuti, a u 40. je Sorloth vratio stvari na početak - 2:2.

Pogotkom u 50. minuti Viljareal dolazi do velikog preokreta. Igrači Barcelone nisu smatrali da je priča završena, a u 68. minuti Torres donosi izjednačenje svega pet minuta nakon ulaska u igru.

U 71. minuti Barca je ponovo povela. Mladi Yamal je pogodio stativu, lopta se odbila do Lewandowskog kome je ostao lakši dio posla. Utakmica je završena sa sedam golova, a Barcelona nosi tri boda.