Bayern novom ubjedljivom pobjedom stigao na korak od titule prvaka Njemačke

.
Ekipa Bayerna napravila je novi korak ka tituli prvaka Njemačke nakon što je danas slavila protiv Arminije Bielefeld ubjedljivim rezultatom 3:0 u susretu 30. kola njemačke Bundeslige.

Bayern je odlično otvorio meč i već u 10. minuti došao u vodstvo. Kimmich je uputio sjajnu loptu za Daviesa, Kanađanin je vraća za Lewandowskog koji je bio sam u sredini, a iako Poljak nije iskoristio ovu šansu i nije uspio poslati loptu u mrežu, ona je pogodila Laursena koji je na kraju postigao autogol.

Kada se činilo da će se na poluvrijeme otići s minimalnom prednošću Bayerna, gosti postižu i drugi gol. Još jednu teledirigovanu loptu uputio je Kimmich, a na pravom mjestu bio je Gnabry koji pogađa za 2:0 i već tada faktički je bilo riješeno pitanje pobjednika.

Konačnih 3:0 za Bayern postavio je Musiala golom u 85. minuti, a za Bavarce je ovo bila 23. pobjeda u ovoj sezoni te sada imaju 72 osvojena boda, devet više od Borussije Dortmund koja je na drugom mjestu.

Upravo će ova dva kluba igrati duel u narednom kolu, a on se igra u subotu 23. aprila s početkom u 18:30 sati.