Liga prvaka: Bez pobjednika u Amsterdamu, Barca minimalno

Manchester United poražen je 0:1 od Barcelone, dok su Ajax i Juventus odigrali 1:1.

Nakon osmogodišnje pauze, velikani europskog nogometa Manchester United i Barcelona u srijedu su odigrali prvi okršaj četvrtfinala Lige prvaka, a pobjeda, doduše minimalna, pripala je gostima.

U drugom susretu igrali su također stari znanci – Ajax i Juventus, no nije bilo pobjednika, pa je završilo 1:1.

Barcelona je jedini gol postigla u 12. minuti, nakon sporne situacije koju je na kraju riješila VAR tehnologija.

Luis Suarez je glavom uputio loptu prema golu, a domaći igrač Luke Shaw samo je pomogao da lopta prevari domaćeg golmana Davida de Geu. No, pomoćni sudac je signalizirao zaleđe. Nakon pregleda snimke, utvrdilo se da je pogodak regularan.

Bez pobjednika u Amsterdamu

U drugoj utakmici, vodeći gol za Juventus pred kraj prvog poluvremena, nakon što mu je asistirao Joao Cancelo, postigao je Cristiano Ronaldo. Čim se u drugom dijelu pošlo sa centra izjednačio je David Neres.

U prve dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka, igrane u utorak, Liverpool je pobijedio Porto 2:0, dok je Tottenham savladao Manchester City s minimalnih 1:0.

Revanši se igraju idućeg tjedna, prenose agencije.