BiH - Francuska 32:34: Tvrda utakmica u Tuzli, Francuska minimalno vodi na poluvremenu

r
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u tuzlanskom Mejdanu igra utakmicu 2. kola kvalifikacija za Eurobasket protiv selekcije Francuske.

20' - Penava je pogodio dva slobodna bacanja i nakon prvog poluvremena rezultat je 34:32 za Francusku.

20' - Yabusele je realizovao samo jedno slobodno bacanje.

20' - Lacombe je pogodio trojku, ali sjajni Atić je odmah uzvratio.

19' - Cordinier je lijepo položio. Na drugoj strani Kamenjaš je pogodio jedno slobodno bacanje.

18' - Atić je realizovao oba slobodna bacanja, njegov osmi poen.

18' - Cordinier svojim sedmim poenom Francuze odvodi na +4.

18' - Nažalost, Francuzi su osvojili loptu nakon čega Yabusele pogađa. Alibegović potom nije pogodio iz teške situacije.

17' - Lazić je osvojio loptu, a potom je izborio dva slobodna bacanja nakon kojih idemo na +2. Na drugoj strani Porier pogađa jedno slobodno bacanje.

16' - Hifi je promašio, a Alibegović iz reketa poravnao na 22:22.

15' - Lazić je realizovao jedno slobodno bacanje, a Inglis pravi faul u napadu. Nažalost, istom mjerom uzvratio je Lončar na drugoj strani.

15' - Musa je napravio nekoliko vezanih grešaka, a večeras nam treba njegova dobra partija ukoliko želimo pozitivan rezultat.

14' - Koševi Lacombea, a nakon izgubljene lopte pogađa i Yabusele. Time-out traži Adis Bećiragić.

14' - Promašaj Francuza, a potom sjajan koš Atića.

13' - Hifi je poentirao, a potom napravio prekršaj u narednom našem napadu. Kamenjaš je promašio otvoren šut za tri poena.

12' - Naš tim igra sjajnu odbranu, ali nalažost Lazić nije pogodio trojku.

11' - Poeni Atića s linije za slobodna bacanja za novo vodstvo.

11' - Počeka je druga četvrtina. Musa je izašao van igre, a ušao je Lazić.

Prva četvrtina

BiH - Francuska 15:16

10' - Musa gubi loptu, a Strazel sa zvukom sirene postiže trojku za nevjerovatan preokret Francuza u samom finišu prve četvrtine.

10' - Lacombe je iskoristio samo jedno slobodno bacanje, ali nakon odbijene lopte Franciso je pogodio trojku.

10' - Šesti poen u nizu Kamenjaša, idemo na +6!

9' - Francuska je ušla u bonus s ličnim greškama, a Kamenjaš postiže poene sa linije slobodnih bacanja.

8' - Kamenjaš je postigao prve poene za vodstvo našeg tima 11:9.

8' - Obje ekipe dosta griješe i promašuju, zbog toga i mali broj koševa za sada. Yabusele sada nije realizovao nijedno slobodno bacanje.

7' - Yabusele je s linije slobodnih bacanja poravnao na 9:9.

6' - Francuzi dosta promašuju, a potom Atić iz kontre pogađa uz dodatno slobodno bacanje koje nažalost nije iskoristio.

5' - Yabusele je promašio šut za tri, ali ni Alibegović nije precizan. Potom ni Musa nije uspio pogoditi iz teške pozicije.

4' - Cordinier postiže trojuku za goste, a potom Alibegović poravnava rezultat na 7:7.

4' - Albicy je poentirao, ali sjajni Musa uzvraća trojkom.

3' - Promašaj Muse za tri poene, ali nova izgubljena lopta Francuza. Kamenjaš je potom pokušao zakucati, ali je izblokiran.

2' - Musa nakon sjajnog prodora postiže prve poene. Na drugoj strani uzvratio je Yabusele.

1' - Atić je promašio šut za tri poena, a potom Francuzi prave prekršaj u napadu.

1' - Počela je utakmica u prepunom Mejdanu pred više od 5.000 gledalaca.

Foto : Arhiva