Borac u derbiju kola savladao Željezničar

.
Fudbaleri banjalučkog Borca su u derbiju 6. kola Premijer lige BiH u Bosanskom Novom slavili protiv Željezničara rezultatom 2:1 i došli do treće ovosezonske pobjede.

Prvi su zaprijetili gosti već u 5. minuti, kada je Santos pogodio stativu.

"Domaći" su pak prvi došli do vodstva u 14. minuti. Goran Zakarić je oštro centrirao s lijeve strane, a Stjepan Vego nes(p)retno pogodio vlastitu mrežu.

Veliku šansu da udvostruče vodstvo Banjalučani su imali u 34. minuti, kada je Amar Drina izblokirao pokušaj Benjamina Tatara.

U 41. minuti je bilo 2:0. Nakon kornera Zakarića, loše je reagirala odbrana Željezničara, preskočila je sve u kaznenom prostoru, a Aleksandar Vojnović zabio je za 2:0.

Mogao je Borac u 61. minuti i do trećeg gola, no Enver Kulašin je loše šutirao nakon što se prethodno prošetao kroz odbranu Željezničara.

Željezničar je stigao do gola u 76. minuti. Nakon što je izborio penal, Semir Štilić je bio siguran s bijele tačke za 2:1.