Bordo dame briljiraju u Ligi prvaka: SFK razbio Vllazniju u prvom kolu

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo danas su u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici utakmicom protiv albanske ekipe Vllaznie započele kvalifikacije za nastup u novoj sezoni Lige prvaka. Bordo dame su s pet golova u mreži Albanki na fantastičan način otvorile novu sezonu u najjačem klupskom takmičenju.

Igrao se 27. minut kada su izabranice Samire Hurem slomile otpor albanskog predstavnika. Mrežu Vllaznije zatresla je Tamra Bojat. U završnici prvog poluvremena, tačnije u 47. minuti na 2:0 povisila je Alisa Spahić.

Nastavile su Bordo dame u istom ritmu. Igrao se 56. minut kada je Alma Kamerić pogodila za 3:0. Na 4:0 povisila je Aida Hadžić u 80. minuti susreta, a do kraja susreta Bordo dame su postigle još jedan pogodak.

Ranije danas u ovoj grupi estonski Parnu slavio je protiv Agariste iz Moldavije rezultatom 2:0. SFK će 10. augusta igrati susret drugog kola protiv moldavskog predstavnika.