Bravo, Bosanko: Lana Pudar plasirala se u finale Svjetskog prvenstva i najavila borbu za novo zlato

.
Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u disciplini 50 metara delifin.

Lana je u prvoj polufinalnoj grupi osvojila drugo mjesto sa vremenom 26:64 koje ju je odvelo u završnicu takmičenja i borbu za medalju.

Brža od nje je samo bila Amerikanka Leah Shackley koja je isplivala dionicu za 26:43.

Naša plivačica je u ukupnom plasmanu zauzela četvrto mjesto.

Podsjetimo, Lana je u finalu na 200 metara delfin u utorak, 5. septembra, zauzela prvo mjesto sa vremenom 2:07.20.

Drugo mjesto osvojila je Bella Grant iz Australije (2:08.97), dok je treća bila Paola Borrelli iz Italije (2:10.89).

Inače, Lana će na ovom Svjetskom prvenstvu prvenstvu nastupiti u još jednoj disciplini - 100 metara delfin.

Finale je zakazano za četvrtak, 7. septembra, s početkom u 17.17 sati.