Breogan namučio Real uz još jednu dobru partiju Muse

.
Bh. reprezentativac ubacio 16 poena i dodao šest skokova

U okviru 6. kola španske Endesa lige favorizovani Real Madrid je savladao Breogan našeg Džanana Muse sa 79:71. Naš reprezentativac je odigrao jako dobru utakmicu i za 29 minuta na parketu ubacio 16 poena, te dodao šest skokova.

Inače, Breogan je dobro otvorio utakmicu. Nakon prve četvrtine imao je prednost od osam poena (20:12), ali kako je vrijeme prolazilo kraljevski klub je dodavao u brzinu više. U posljednjoj dionici su imali vodstvo od 15 razlike (70:55), ali se Breogan na krilima serije 15:2 vratio u meč.

Završnica je ipak pripala Realu koji je na kraju slavio sa 71:79. Kraljeve je do trijumfa predvodio Geršon Jabusele (Guerschon Yabusele) koji je ubacio 14 poena. Kod Breogana se, osim Muse, istakao i Trej Bel Hajns (Trae Bell Haynes) sa 17 poena.

Musa i društvo su nakon šest odigranih utakmica na polovičnom učinku od tri pobjede i tri poraza, dok je Real Madrid, poput Barcelone, na maksimalnom učinku od svih šest trijumfa.