Cavani golom iz penala PSG-u donio 19. pobjedu u sezoni

Nogometaši PSG-a pobijedili su na Parku prinčeva u Parizu u okviru 24. kola Ligue 1 ekipu Bordeauxa rezultatom 1:0 i tako se iskupili za poraz u prošlom kolu od Lyona.

Iako je PSG imao 71 posto posjeda lopte u svojim nogama u prvom poluvremenu te veliki broj prilika, nisu imali rješenja za gostujuću odbranu.

Ipak, tri minute prije odlaska na odmor stigli su do, ispostavit će se, jedinog gola na meču nakon što je Cavani sigurno realizovao jedanaesterac.

PSG je u nastavku digao ručnu, a Bordeaux je učio priliku da mogu doći do izjednačenja i krenuo znatno ofanzivnije. Uprkos velikom broju dobrih prilika, ipak nisu uspjeli pa je ostalo konačnih 1:0.

PSG je i dalje prvi na tabeli Ligue 1 s 13 bodova više u odnosu na drugoplasirani Lille, koji ima čak i utakmicu više. Bordeaux je ostao na 12. poziciji, piše Klix.