Chelsea vodi u Madridu za dramu protiv Reala, Bayern blizu ispadanja

23322323
Nogometaši Chelseaja vode na poluvremenu revanš utakmice četvrtfinala Lige prvaka protiv Reala u Madridu pa su Plavci tako vratili dramu u ovaj dvomeč nakon što je Kraljevski klub u prvoj utakmici slavio s 3:1.

Londonski klub je u vodstvo došao u 15. minuti meča nakon dobre timske akcije. U njenoj završnici Werner je asistirao Mountu koji je bio sam u šesnaestercu odakle je uputio neobranjiv udarac za hladan tuš u Madridu.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli veliki broj ozbiljnih prilika, a vrijedi istaći da su gosti bili dosta agilniji protiv danas neprepoznatljivog Reala i ne bi bilo čudo da na Santiago Bernabeuu bude i veliki preokret.

Bayern u Minhenu lovi zaostatak do jednog gola protiv Villarreala budući da je španski tim u prvom susretu slavio sa 1:0. Ipak, u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka.

Bavarci apsolutno dominiraju u ovom meču protiv španskog tima koji se skoncentrisao samo na odbranu.

Taj im posao večeras ide odlično budući da su domaćinu prepustili tek jednu veliku priliku kada je Rulli odlično odbranio udarac glavom koji je uputio Musiala.

Nema sumnje da će Bayern u nastavku krenuti na sve ili ništa kako bi izbjegao senzaciju u četvrtfinalu Lige prvaka.