Čudesni Haaland načeo mrežu Liverpoola i stigao do rekorda koji će teško biti nadmašen

,
Manchester City vodi na poluvremenu protiv Liverpoola 1:0, a strijelac je bio sjajni Erling Haaland koji je ovim pogototkom stigao do velikog podviga.

Norvežanin je u 27. minuti sjajno pratio akciju i na pas Akea lijepo je pogodio mrežu Redsa za prednost aktuelnog šampiona nakon prvog poluvremena.

Haaland je ovim golom postao igrač koji je najbrže stigao do 50. gola u engleskoj Premier ligi, a za to mu je trebalo samo 48 utakmica.

Prije njega rekorder je bio Andy Cole koji je u 65. utakmici postigao svoj 50. gol, Alanu Sheareru je za to trebala jedna utakmica više, a Ruud van Nistelrooy je to uradio u svojoj 68. utakmici.

Inače, Haaland je i ove sezone prvi strijelac lige sa 14 golova.